Історія училища

Згідно наказу Житомирського обласного управління трудових резервів № 159 від 14.07.1958 року в м. Бердичеві було створено будівельне училище з дворічним терміном навчання. До 1982 року училище було розташовано у приміщенні краєзнавчого музею, що знаходився на території кляштору «Босих кармелітів», який був побудований в 17 столітті.

У 1983 році вводиться в дію новозбудований комплекс училища і СПТУ №3 переходить на 3-річний термін навчання. Кількість учнів зростає до 700 чол.

Згідно наказу № 205 від 29.06.2004 року по управлінню освіти і науки Житомирської облдержадміністрації професійно-технічне училище № 3 м. Бердичева реорганізовано в Бердичівський професійний будівельний ліцей з 01 вересня 2004 року

Навчальний заклад розпочав  впровадження  нових будівельних технологій

У 2005 році налагоджена співпраця з компанією «ПОЛІРЕМ». Разом з компанією «ПОЛІРЕМ» завершився етап обладнання  Навчально-практичного центру. 6 лютого 2008 року відбулася церемонія урочистого відкриття будівельного навчально-практичного центру.

У 2009 році  налагоджена співпраця  з компанією «Капарол», зокрема з ДП «Капарол Україна».  Згідно укладеного договору проведено тренінги з питань використання  сучасних   технологій  при виконанні опоряджувальних робіт.

22  квітня 2014 року  на базі  Навчального Центру компанії «Кнауф» у м.Києві  проведено навчання майстрів  виробничого навчання, викладача професійно-технічного циклу, старшого майстра за технологіями «Кнауф».

01 квітня 2014 року керівник відділу освітніх проектів «Кнауф Сервіс Маркетинг» Остапченко Т.Є., директор департаменту по розвитку  бізнесу ДП «Кнауф Маркетинг»  Ємельяненко О. А.  провели тренінг  з майстрами виробничого навчання та  учнями ліцею.

У 2014 році розпочато співпрацю з компанією ТОВ ВК “Мегабуд” торгової марки “МАСТЕР”  було проведено тренінг з майстрами виробничого навчання, учнями по застосуванню сухих будівельних сумішей торгової марки “МАСТЕР”

27 травня 2014 року за участю ДП «Кнауф Маркетинг», Міністерства освіти і науки України, науковців Глухівського національного педагогічного університету, керівників професійно-технічних навчальних закладів області будівельного профілю, НМК ПТО у Житомирській області проведена науково-практична конференція на тему «Інноваційні підходи в підготовці кваліфікованих робітників з опоряджувальних професій за технологіями «Кнауф».

У 2018 році розпочата співпраця з ТОВ «ВП «Полісан».