Правила прийому
Професійно-технічна освіта – це сотні цікавих напрямів, які дозволяють реалізувати талант, перетворити його в реальну професію та гарно заробляти.
Серед переваг такої освіти:
- швидке отримання професії (від 6 міс до 3 років) та старт кар’єри;
- безоплатне навчання та гуртожиток;
- стипендія та оплачувана практика.
Для того, щоб визначитися з майбутньою професією, можна ознайомитися з профорієнтаційними буклетами, пройти спеціальні тести на сайті Державного центру зайнятості. Крім того, дізнатись більше про професії, яких навчають у профтехах, можна на Facebook-сторінці МОН за хештегом #ПояснюємоПрофесії.
Знайти заклад, в якому навчають обраній професії, можна в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Для цього потрібно відсортувати профтехи за областю та професією. Дізнатись, які заклади існують у тому чи іншому регіоні, можна звернувшись до місцевого департаменту (управління) освіти і науки або до регіонального навчально-методичного центру професійно-технічної освіти.
При виборі закладу варто звертати увагу на стан інфраструктури у ньому, наявність дуальної форми навчання та співробітництво з роботодавцями.
Вступна кампанія до закладів професійної освіти розпочинається в червні. Заклади самостійно визначають терміни прийому документів від вступників. Для того, щоб знайти інформацію про це, варто зателефонувати до обраного закладу або шукати всю необхідну інформацію на його сайті.
Для вступу до закладу профосвіти не потрібно складати ЗНО. Заклади самостійно формують параметри для відбору вступників. Прийом вступників часто здійснюється за такими критеріями:
- рейтинговий список;
- результати співбесіди;
- середній бал шкільного свідоцтва;
- результати вступних випробувань;
- інші критерії, які не суперечать законодавству України.
12 областей опублікували графіки днів відкритих дверей та інших профорієнтаційних заходів у закладах професійної освіти. Решта регіонів нададуть перелік до кінця квітня. Графіки оприлюднені сьогодні, 21 квітня 2022 року, на сайті МОН у розділі “Вступна кампанія 2022“.
“Профорієнтаційні заходи, які щороку організовують училища спільно із роботодавцями – це одна з найкращих можливостей познайомити вступника зі світом професійної освіти. Цьогоріч більшість активностей відбуватиметься онлайн. Однак, ще з часів карантину, профтехи чудово підготувались до такого формату. Зокрема, напрацювали чимало віртуальних турів та онлайн-екскурсій, які дозволяють учню з будь-якої частини України наочно познайомитись із конкретним закладом професійної освіти,” – зазначив заступник Міністра освіти і науки Олександр Костюченко.
У графіках є інформація про час, дату та місце проведення профорієнтаційних активностей. Вони також містять контактну інформацію організаторів, аби вступники могли з‘ясувати необхідні деталі.
Нагадаємо, що учні та викладачі закладів професійної освіти не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації.